Nie ma na świecie człowieka, którego marzeniem nie byłaby piękna skóra. Każdy dba o to, aby skóra tryskała zdrowiem, była odpowiednio nawilżona oraz napięta i pełna blasku. Sukcesem jest ten moment, kiedy skóra nie zdradza Twojego wieku.

Nie wiem jednak czy wiesz, że Twoja skóra jest odzwierciedleniem tego, jaki jest Twój stan zdrowia. Aby pielęgnacja była w pełni świadoma, powinno się zacząć od zadbania o siebie wewnątrz. Kluczem jest tutaj właściwe odżywianie jak i nawadnianie organizmu. Każdego dnia dokonujesz wyboru, jak Twoja skóra będzie wyglądała za kilkanaście lat – czym ją będziesz „odżywiać” z zewnątrz i od wewnątrz. Ważne jest zatem, żeby każdy zapewnił sobie wartościowe składniki odżywcze.

 

WODY!


Częste picie wody – to tak naprawdę podstawowy i jeden z najważniejszych czynników zadbania o cerę. Woda chroni skórę przed skutkami upływu czasu i starzeniem się. Im więcej wody znajduje się w komórce, tym jest ona automatycznie młodsza i lepiej spełnia swoje funkcje. Obok wody istotne jest jadanie owoców i warzyw – zmniejszają one ilość powstających zmarszczek ale – co najważniejsze – zapobiegają rozwojowi chorób ogólnoustrojowych!

 

ZAKONSERWOWANY ŚWIAT


W dzisiejszych czasach tendencją są wszechobecnie panujące konserwanty, sztuczne barwniki – zarówno w kosmetykach jak i jedzeniu. Trudno przez to zachować zdrowie, a to odbija się na Twoim wyglądzie zewnętrznym.

Świat idzie do przodu, technika i przemysł ingeruje coraz to bardziej w kosmetyki i jedzenie. Nasi przodkowie jedli głównie żywność w naturalnej postaci, czerpali bardzo wiele substancji odżywczych z owoców, warzyw, ziaren i ziół. Zdawali sobie sprawę z tego, że głównym dawcą minerałów dla organizmu jest żywność. Wszystko, co zawierają owoce, warzywa, produkty zbożowe i strączkowe to prawdziwa bomba witaminowa dla skóry. Dlatego tak ważne jest abyś pamiętał o systematycznym ich spożywaniu.

Czy zwracasz uwagę na to, co jesz? Czy wiesz, na bazie jakich składników są zrobione kosmetyki, których na co dzień używasz?

Oferta kosmetyków jest niezwykle szeroka. Masz do wyboru pełen wachlarz produktów opartych zarówno na produktach ekologicznych, jak i chemicznych. Analizując ten temat zauważyłam, że coraz częściej ludzie wybierają naturalne produkty. Nie wiem, czy jest to związane z tym, że ekologia stała się pewnego rodzaju filozofią, czy też modą. Najważniejsze, że ludzie chcą być bliżej natury – a to objawi się lepszą kondycją ciała człowieka.

 

HOLISTYKA


Wyznaję holistyczną filozofię, dlatego koncentruję się na wszystkich strefach ludzkiej natury po to, aby zbudować między ciałem, duchem i umysłem doskonałą równowagę. Dbam o ustabilizowanie diety, dobieram odpowiednie suplementy, chodzę na wybrane (naturalne) zabiegi kosmetyczne ale najważniejsza jest dla mnie naturalna, domowa pielęgnacja, której nie dostanę w znanych i lubianych drogeriach kosmetycznych.

Kosmetyki zawierające kompozycje składników pochodzących z roślin i minerałów, uzyskiwanych w skomplikowanych procesach tzw. zielonej chemii (aminokwasy, flawonoidy, peptydy, polisacharydy), przynoszą nieocenione korzyści dla skóry. Nie niszczą naturalnej flory bakteryjnej, hamują wzrost bakterii, pleśni i grzybów bytujących na skórze. Musisz zdać sobie sprawę, że to jest teraz podstawa zdrowo wyglądającej skóry. Kosmetyki „znanych” i „cenionych” marek jedynie łagodzą objawy, ale nie docierają do przyczyny Twoich problemów. Większość z nich tłumi objawy, a to nie likwiduje kłopotu ze skórą. Owszem – efekt jest widoczny, ale krótkotrwały! Po zaprzestaniu stosowania kosmetyku problem powraca. Zdarza się też, że skóra przyzwyczają się a nawet uzależnia od kosmetyku – co jest fatalne w skutkach.

Dlatego tylko połączenie zdrowej diety, ekologicznych kosmetyków, pielęgnacji domowej i gabinetowej (wszystko to oczywiście należy uprawiać systematycznie) przyniesie pożądany przez Ciebie efekt na długi czas.

Kilka słów na temat najlepszych dermokosmetyków polskiej marki Organic Life zawarłam tutaj – SEKRET PIELĘGNAJCI SKÓRY DZIECKA– zapraszam Cię do jego przeczytania. Podpowiadam tam, jak ich kosmoceutykami zadbać o skórę malucha, ale na pewno znajdziesz tam też coś dla siebie. ich produkty są w 100% naturalne i nietestowane na zwierzętach. Na końcu wpisu mam też dla Ciebie specjalny rabat. 🙂 Sprawdź: SEKRET PIELĘGNACJI SKÓRY DZIECKA.

Pamiętaj – żeby być zawsze na bieżąco, warto polubić mój fanpage na Facebooku. Tutaj na stronie z prawego boku masz możliwość szybkiego zajrzenia na mój FB. 🙂